• 15.01.20, 13:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksamaa majanduskasv jäi kängu

Värskelt avaldatud numbrite järgi kasvas Saksamaa majandus möödunud aastal 0,6%, mis on nõrgim tulemus alates 2013. aastast.
Volkswageni tehas. Kehva majanduskasvu taga näevad majandusteadlased raskustes Saksamaa autotööstuse kõrvu.
  • Volkswageni tehas. Kehva majanduskasvu taga näevad majandusteadlased raskustes Saksamaa autotööstuse kõrvu.
  • Foto: imago/Scanpix
Sellele vaatamata teatas Saksamaa ligi 50 miljardi euro suurusest ülejäägist. Handelsblatt kirjutab, et nõrga kasvu põhjused pärinevad Hiina-USA kaubandustülis, Brexitiga seotud ebakindluses ning Saksamaa autotootjate raskustes.
Majandust toetasid ehitusbuum ning tarbijate väljaminekute kasv 1,6% jagu.
Seevastu ei meeldi Saksamaale, et import kasvab kiiremini kui eksport: kui esimene kasvas aastaga 1,9%, siis teine vaid 0,9%.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Kasvu kängu jäämine on tingitud kaubandustülist. Saksamaa on oma eksporttööstusega siin risttules,“ kommenteeris numbreid OECD majandusteadlane Nicola Brandt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 09:43
Standard- või erilahendus? Õige tõsteseade otsustab investeeringu tasuvuse aastakümneteks
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele