• 04.12.24, 13:22

Tõnu Mertsina: tööstuse kasumlikkus näitab ettevaatlikku paranemist

Eesti tööstustoodangu langus on pööranud küll kergele kasvule, kuid kaugem väljavaade on jätkuvalt ebakindel, tõdeb Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina täna avaldatud Eesti tööstustoodangu näitajate valguses.
Swedbank-i peaökonomist Tõnu Mertsina konverentsil Tööstuse äriplaan 2020.
  • Swedbank-i peaökonomist Tõnu Mertsina konverentsil Tööstuse äriplaan 2020.
  • Foto: Raul Mee
Oktoobris pöördus töötleva tööstuse tootmismaht aastases võrdluses ligi protsendiga (0,8%) kasvule. Viimati nägime selle majandusharu kasvu 2,5 aastat tagasi. Kuigi tootmismahu kasvule aitas kaasa selle aastatagune tugevam kukkumine, on töötleva tööstuse pikaleveninud langus taandumas. Kuises võrdluses on töötleva tööstuse tootmismaht kasvanud juba alates augustist ehk vähemalt kolm kuud järjest. Eesolevad kuud võivad tulla muutlikud ja ka pikem ettevaade on üsna ebakindel.

Seotud lood

Uudised
  • 04.12.24, 11:33
Majandusanalüütikud: tööstuse väljavaade on kergelt optimistlik
Statistikaameti andmetel kasvasid töötleva tööstuse tootmismahud oktoobris võrreldes aastatagusega 0,8 protsenti ja kolmanda kvartali keskmisega 3 protsenti. Mahud kasvasid kolmandat kuud järjest.
Arvamused
  • 11.11.24, 11:43
Mertsina: ekspordi suurenemine aitab kaasa Eesti majanduskasvu taastumisele
Välisnõudlus on tasapisi paranemas, mis peaks pakkuma Eesti ettevõtetele rohkem ekspordi- ja meie ekspordisektoriga seotud kodumaisele väärtusahelale ka rohkem tootmisvõimalusi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Uudised
  • 04.12.24, 08:12
Tööstustoodangu maht kasvas oktoobris veidi
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted 2024. aasta oktoobris püsivhindades sama palju kui mullu samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist kasvas toodang töötlevas tööstuses 0,8%, kuid kahanes mäetööstuses 2,8% ja energeetikas 7,4%.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.08.25, 09:00
Täppismehaanika ja automatiseerimine terviklahendusena
Steelhouse Group Estonia OÜ ja 1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele