Kas tõesti on Euroopa rohelepe see, mis sunnib Eesti metsi toitma ülisuurt tselluloositehast, küsib Eestimaa Looduse Fondi juhatuse aseesimees ja metsaprogrammi juht Siim Kuresoo. Mehaanilises töötlemises on tema sõnul lisandväärtus puidu ühiku kohta jätkuvalt oluliselt kõrgem kui keemilises ehk vähem puitu pakub rohkematele tööd ja sissetulekut.

- Siim Kuresoo.
- Foto: Liis Treimann
Euroopa rohelepe on kontseptsioonina õhus hõljunud napid aastad ning pole endiselt saavutanud staatust, mille puhul kõik asjaosalised jagaks ühtset arusaama, kes ja milles täpselt kokku on leppinud. Sellise leppe vajalikkus on selgesti tõukunud arusaamast, et inimtegevuse keskkonnamõjud ei mahu looduse kandevõime piiridesse ning ühiskonnas kõike ja kõiki hõlmavaid ümberkorraldusi tegemata oleme kliima ja elurikkuse kao seisukohast silmitsi halbade väljavaadetega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.