Mertsina: kaupade ekspordi lähiaja väljavaade on hea
Tõnu Mertsina tõi välja, et euroala töötleva tööstuse ostujuhtide indeks näitas märtsis lausa 24 aasta kõrgeimat tulemust.
Autor: Raul Mee
Töötleva tööstuse tootmismahud aasta alguses vähenesid, aga sellest hoolimata on majanduses mitmeid positiivseid signaale, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina majandusanalüüsis.
Veebruaris suurenes Eesti päritolu kaupade eksport aastases võrdluses 24%, näidates tugevat kasvu juba kuus kuud järjest. Käesoleva kahe esimese kuuga on kaupade eksport suurenenud 14%. Selline tugev kaupade eksport ei ole aga laiapõhjaline, kuna ligi kolmveerand veebruarikuisest kasvust tuli õlitoodetest. Lisaks õlitoodetele suurenes palju ka puittoodete eksport.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Tööstusuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.