Viis aastat tagasi otsisin värske juhina uut suunda Eesti töötleva tööstuse ettevõttele Estanc. Tol hetkel ei võinud ma teada, et ettevõttes läbi viidud rohehüpe kujuneb inspiratsiooniallikas suuremale ühiskondlikule muutusele, kirjutab Rohetiigri algatuse eestvedaja Mihkel Tammo.
- Mihkel Tammo. Foto: Raul Mee
Kuna meie rahvusvahelistest suurkontsernidest kliendid rääkisid pea eranditult kestlikust maailmast ja tasakaalus majandusest, siis pragmaatilise inimesena otsustasin, et meil on mõistlik suunata oma fookus kestliku tuleviku ülesehitamise toetamisele. See, mis sai alguse küllaltki loogilisest valikust, hakkas kohe elama oma elu ja kasvama ning paisuma. Nagu jäneseurg raamatus „Alice Imedemaal“.
Seotud lood
Kile ja keskkonnasõbralik ühes lauses ei tundu just tavapärane kombinatsioon, kuid just sedaviisi on korraldanud oma tootmise Hiiumaa roheluses tegutsev Dagöplast. Ümbertöödeldud materjalidest kile tootmine on Dagöplasti DNA-s olnud alates ettevõtte loomisest 1998. aastal, viimastel aastatel on jõudsasti kasvanud biolaguneva ja komposteeruva kile valmistamise osakaal. Viimastes näeb ettevõtte juht Kulvo Pendra suurt potentsiaali. Oma äri veelgi jätkusuutlikumalt korraldamiseks on asunud Dagöplast EISi toel, meetme „Tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus“ abil roheteekonnale.