• 27.02.25, 13:33

Ettevõtete müügitulu paraneb, kuid aeglaselt

Juba teist aastat järjest on meie ettevõtete kasumid languses. Peamiselt on selle taga tööjõukulude kasv, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
  • Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
  • Foto: Swedbank
Kui jätta välja 2020. koroonakriisi aasta, on ettevõtete tööjõukulude osakaal müügitulus tõusnud vähemalt viimase 24 aasta kõrgeimale tasemele, samal ajal kui kasumlikkus (ehk kasumi osakaal müügitulus) oli eelmise aasta omast madalaim vaid sügava majanduslanguse ajal 2009. aastal. Samas on kasumlikkuse langus pikaajaline trend.

Seotud lood

Uudised
  • 30.01.25, 10:13
Majandusanalüütikud: majandus tammub paigal
Värsked statistikaameti andmed näitavad, et Eesti majandus ei kasva ega kahane – sisemajanduse kogutoodang (SKT) on olnud samal tasemel juba rohkem kui aasta.
Arvamused
  • 14.02.25, 09:00
6 majandusanalüütiku prognoos: mis juhtub Eesti ekspordiga aastal 2025?
Statistikaameti värsketel andmetel vähenes kaupade eksport 2024. aastal eelneva aastaga võrreldes 4% ja import 2%. Samal ajal kasvas neljandas kvartalis kaupade eksport juba 6%, viidates võimalikule pöördepunktile.
Arvamused
  • 07.02.25, 08:13
Mertsina: töötleva tööstuse kasvu ohustab väliskeskkonna suurenenud ebakindlus
Tööstusettevõtete kindlustunne on viimasel ajal küll paranenud, kuid jääb veel nõrgemaks pikaajalisest keskmisest, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.25, 13:41
Neli tõde jätkusuutlikust metsandusest Eestis
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele