Eesti sihiks on saada Läänemere rohelaevanduse keskuseks. “See on võimalus, mida ei tohi maha magada”
Eestil on uus siht – saada Läänemere piirkonna juhtivaks laevade ümberehituse keskuseks. Kliimaministeeriumi eestvedamisel on käivitumas toetusmeede, mille eesmärk on meelitada siia projekte, mille koguväärtus võiks ulatuda kuni 170 miljoni euroni.
BLRT Grupi territooriumil Tallinnas Koplis on Eesti suurim ja võimsaim laevade hoolduseks, remondiks ja kaasajastamiseks mõeldud ujuvdokk. Tohutu seadeldis on nagu sümbol Eesti suundumustele saada oluliseks laevade ümberehituse keskuseks.
Foto: Andras Kralla
Merendusklastri ja tööstusettevõtete hinnangul võib tegu olla ühe viimase aja olulisema majandusvõimalusega, mis looks sadu uusi töökohti ja tooks märkimisväärselt lisandväärtust Eesti tööstusele. Kuid kas see ambitsioon on realistlik?
Eesti riik ja ettevõtted plaanivad luua Eestisse kõigile merendusettevõtetele suunatud laevade ümberehituskeskuse ehk Estonian Marine Greentech & Retrofit Hub´i. Lisaks toetab riik 25 miljoni euroga laevade keskkonnasäästlikumaks muutmist.
Ajad on rasked, aga tahame areneda ja olla suures äris, sõnas BLRT Grupi juhatuse nõunik Roman Vinartšuk eile toimunud Eesti suurima ujuvdoki avamisel Tööstusuudistele.
Teisipäeval Taltechi Eesti Mereakadeemias toimunud tänuüritusel tunnustati silmapaistvaid tegeijaid merenduses ja aasta merendusettevõtte tunnustuse pälvis BLRT Grupp.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.