Kaitseministeerium toetab kolme Eesti ettevõtet Euroopa Kaitsefondi projektide juhtimisel
Kolm Eesti ettevõtet võtavad juhtrolli Euroopa-ülestes konsortsiumides, mille eesmärk on arendada õhuründemoona ja kriitilise veealuse taristu kaitset. Kaitseministeerium toetab neid kokku 900 000 euroga.
Sefsecintel Solutions on Eesti kaitsetööstusettevõte, mis arendab ja toodab droonide seire- ja tõrjesüsteeme. Pildil DefSecInteli asutaja ning juhataja Jaanus Tamm. Foto: Liis Treimann
Kriitilise veealuse taristu kaitse arendamise projekti eestvedajaks sai Defsecintel Solutions. Masstootmise suutlikkusega õhuründemoona arendamise valdkonnas hakkavad kahe eraldi konsortsiumi taotlust koordinaatoritena ette valmistama Threod Systems ning Frankenburg Technologies.
Vähemalt miljoni euro suuruseid rahakaasamisi oli kaitsetööstuses 12.
Süvatehnoloogia valdkonnas tegutsevate idusektori ettevõtete käive kasvas mullu võrreldes aasta varasemaga ligi 20%, edestades idusektori üldist kasvu kaks korda. Suurimat kasvu näitas kaitsetööstus, kuid enim investeeringuid on kaasanud roheidud.
Eesti president Alar Kariselt saab riikliku teenetemärgi tänavu ka kaitsetööstuse edendaja ja ettevõtte DefSecIntel asutaja Jaanus Tamm, kes ütles pikas intervjuus Äripäeva raadios, et sellest sektorist tuleb Eestile lähikümnendil mitu uut miljardifirmat ehk ükssarvikut.
Kaitsetööstusettevõte Frankenburg Technologies värbas oma inseneeriaosakonna juhiks kogenud rakettide arendaja Andreas Bapperti, teatas ettevõte sotsiaalmeedias.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.