Saaremaal tegutsev elektroonikatootja Incap Estonia investeeris ligi 200 000 eurot uude kõrge eraldusvõimega röntgensüsteemi, mis parandab kvaliteedikontrolli, kiirendab vigade avastamist ja lühendab tarneaegu.
Kvaliteedikontrollisüsteem Incap Estonia Kuressaare tehases. Foto: Incap Estonia
Incap Estonia tegevjuhi Margus Jakobsoni sõnul on uus süsteem oluline täiendus ettevõtte tipptasemel tehnoloogiale. „Täisautomaatne kontroll võimaldab kiiremat ja täpsemat vigade tuvastamist, mis vähendab eksimisriski ning suurendab tootmisprotsessi täpsust ja efektiivsust,“ selgitas ta.
Varem komponentide puuduse tõttu laovarusid suurendanud ettevõtted tegelevad nüüd varude optimeerimisega, kirjutab Incap Eesti tegevjuht Margus Jakobson Infopanga elektroonikatööstuse aastaraporti kommentaaris.
Kohati jääb tunne, et praegune valitsus ja poliitikud ei mõista olukorra tõsidust seoses Estlink2 ja sidekaablite probleemidega ning käsitlus nende ümber keskendub peamiselt lähiajal elektri kättesaadavusele, kirjutab Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu esimees ja rahvusvahelise elektroonikatööstuse Incap president ja tegevjuht Otto Pukk Estlink2 lõhkumisega seoses.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.