USA võimalikud imporditollid mõjutavad kindlasti Euroopa ja Ühendriikide vahelist kaubandust, kuid nende mõju Eestile on praegu raske hinnata, rääkis SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor raadiosaates Äripäeva arvamusliider.

- Euroopa majandus vajab reforme, räägib SEB Panga majandusanalüütik Mihkel Nestor. Foto: Raul Mee
Nestor märkis saates, et pikemate prognooside tegemine on praegu keeruline. "Ma arvan, et praeguses olukorras polegi erilist mõtet prognoose teha, sest oleme näinud, et asjad võivad üleöö muutuda. Kaubanduspoliitika suund on ebakindel nii ettevõtte kui ka riikide tasandil. Siin võidavad need, kes on oma riske hajutanud. Iga mõistlik ettevõte teab, et ei maksa end liiga tugevalt ühe turuga siduda. Suurte Euroopa ettevõtete jaoks oleks tariifid kindlasti raske löök, kuid keegi neist ilmselt pankrotti ei lähe. Nad hajutavad riske ja otsivad alternatiivseid turgusid."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA presidendi Donald Trumpi poliitika oma mõjudelt Euroopa tööstussektorile võib jagada kaheks – Ukraina rahuläbirääkimised ja tollitariifide kehtestamine. Esimese mõju on juba tunda, teise osas asjad veel selguvad.
Euroopa riskib terasetööstuse allakäiguga ja suutmatusega investeerida rohepöördesse, usub Euroopa Teraseassotsiatsiooni (Eurofer) president Henrik Adam.
USA president Donald Trump rääkis kolmapäeval, et tal on plaanis kehtestada 25-protsendiline toolitariif ka kõigile USAsse eksporditavatele puitmaterjalidele, eelkõige saematerjalile. Tariifid võivad jõustuda 2. aprillil, koos imporautodele kehtestatud maksuga.
Astro Baltics on juba alates 1998. aastast aidanud kaasa tuhandete ettevõtete kasvatamisele paindlike ja tõhusate IT-lahenduste abil. NOOM majandustarkvara on abimeheks nii alustavas ettevõttes kui ka suures tööstuses, kus kõik lahendused just konkreetse ettevõtte äriloogika ning vajaduste järgi paika seadistatakse.