Igapäevaselt on Ain Hanschmidt varahaldusfirma Infortar juhatuse esimees.
Foto: Andras Kralla
Ain Hanschmidt on Eesti ühe suurema tööandja ASi Infortar juhatuse esimees ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige alates 2019. aastast. Ta juhtinud ka keskliidu majanduse- ja maksude töörühma.
Eesti Tööandjate Keskliidu uus tegevjuht on endine Eesti Energia juht Hando Sutter, oma peamise eesmärgina selles ametis nimetas Sutter Eesti majanduse konkurentsivõime taastamist.
Eesti majanduse langustrendi murdmiseks peab taastama usalduse ja koostöö valitsuse ning ettevõtjate vahel, rõhutasid Eesti Tööandjate Keskliidu juhid esimesel ametlikul kohtumisel peaminister Kristen Michaliga.
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu otsustas mitte toetada kliimakindla majanduse seaduse praegusel kujul parlamendile menetlemiseks saatmist. Keskliit soovitab riigil loobuda kliimaeesmärkide reguleerimisest plaanitud raamseaduses.
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.