• 26.09.24, 18:05

Jukka Patrikainen: ABB grupi otsus kasvatab Eesti üksuse ärimahte märkimisväärselt

Jüri tehase saamine ABB peamiseks ülemaailmseks tuulegeneraatorite hoolduskeskuseks tähendab kohaliku üksuse jaoks märkimisväärset ärimahtude kasvu, sõnab ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen.
ABB valis suurima hoolduskeskuse asukohaks Eesti just siinse heal tasmel tööjõu pärast, avaldas ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen.
  • ABB valis suurima hoolduskeskuse asukohaks Eesti just siinse heal tasmel tööjõu pärast, avaldas ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen. Foto: Raul Mee
ABB teatas täna, et Jüri tehnoloogialinnakus olev hoolduskeskus hakkab täitma grupi ülemaailmse juhtiva tuulegeneraatorite hoolduskeskuse ülesandeid.
„See tähendab märkimisväärset ärimahtude kasvu. Hetkel aga rohkem täpsustada ei saa,“ viitas Jukka Patrikainen Tööstusuudistele, et globaalne hoolduskeskus tähendab ABB Eesti jaoks ka olulist käibekasvu.
Patrikaineni sõnul on ABB-l üle maailma mitu hoolduskeskust, kuid tänane otsus tähendab, et Eesti hoolduskeskus saab olema grupi suurim keskus, mis on pühendunud just tuulegeneraatorite hooldusele üle maailma.
Loe lisaks
ABB  Balti riikide ärijuhi Jukka Patrikaineni sõnul on vastutusrikas roll tunnustus ABB Eesti maailmatasemel tiimile ning usaldusväärsele tööle.
  • 26.09.24, 13:06
ABB Jüri tehasest sai ülemaailmne tuulegeneraatorite hoolduskeskus
Hoolduskeskuse rajamist kaaluti ka teistesse ABB riikidesse, kuid Eesti poole kallutas otsuse just meie piisavalt kompetentne tööjõud.
„ABB on globaalsel turul tegutsev ettevõte, meil on tootmisüksuseid üle maailma ning seega on meil võimalus teha otsuseid turuvajadusest lähtudes ja arvestades, kus asuvad ettevõtte parimad kompetentsid just nende tegevuste elluviimiseks. Hea meel on tõdeda, et meie Eesti inimeste kogemust, oskusi ja töötahet hinnatakse ABB grupi tasemel kõrgelt. Globaalse hoolduskeskuse asukohaks valiti [seega] ABB Eesti tänane hoolduskeskus,“ kirjeldas Patrikainen otsuse tagamaid.
Miljon eurot ja uued seadmed
ABB Eesti ajamite ärivaldkonna hoolduskeskuse juht Vitali Boiko lisab, et kohaliku keskuse arendamisse on plaanis investeerida enam kui miljon eurot. „Teeme investeeringuid samm-sammult nii, nagu tänase hoolduskeskuse laienemise tegevusplaan ette näeb,“ märkis Boiko.
Hea meel on tõdeda, et meie Eesti inimeste kogemust, oskusi ja töötahet hinnatakse ABB grupi tasemel kõrgelt.
Jukka Patrikainen
„Laiendame senist tootmispinda, võtame kasutusele kõrvalolevad ruumid ja nende laiendustöödega oleme juba ka alustanud. Lisaks tuleb paigaldada uusi seadmeid või senised seadmed ruumi parimaks ärakasutamiseks ringi paigutada. Kindlasti on tulemas ka uusi seadmeid, näiteks vaakumimpregneerimisseade, mähiste valmistamise masinad, uus võimas balansseerimispink. Kuna uute lisanduvate masinate kaal on suur, on meie tõstevõimekus varasemaga võrreldes kahekordistunud,“ avas Boiko ettevõtte plaane.
Loe lisaks
ABB Eesti tootmine
  • 18.08.21, 18:24
ABB viib elektrijaotusseadmete tootmise Eestist ära
Ta lisas, et kui seni on ABB hoolduskeskus Eestis olnud 1200-ruutmeetrisel pinnal, siis pärast laiendustöid kasvab keskuse pind 2430 ruutmeetrini. „See tähendab ühtlasi ka seda, et ABB One Campuse peamajas asuvad tootmispinnad on jälle maksimaalselt täidetud,“ selgitas Boiko.
Esimesed laiendusetapid on nüüdseks lõpetatud. „Tehnolooglised protsessid, logistikaprotsessid jms on juba paigas, arendame neid iga päev. Hetkel jätkuvad tootmispinda puudutavad arendustööd. Laiendustöödega on plaanis valmis saada 2025. aasta esimeses kvartalis, misjärel hakkab ABB globaalne hoolduskeskus ka täiel rinnal tööle,“ selgitas ta.
Lisandub ilmselt 15 uut töötajat
Vitali Boiko sõnul lisandub praegustele hoolduskeskuse töötajatele suurusjärgus 15 uut töötajat, kuid see pole veel täpselt paigas.
„Ettevalmistustööd on veel pooleli ja seetõttu täpset töötajate arvu kasvu öelda ei saa. Kindlasti tuleb uusi töökäsi eriliste oskustööde arvelt, näiteks vajame mitmeid tehniliste oskustega inimesi, nagu generaatorite kokkupanijaid, lõppkontrolli tehnikuid, masinate operaatoreid, insenere ja tugifunktsioonide inimesi,“ loetles ta.
Äripäev kirjutas tänavu märtsis, et Šveitsi elektritehnikagigant ABB laiendab Tallinna külje all Jüris oma tegevust ja viib Helsingis asuva sünkroonmootorite staatoritootmine üle kontserni tehasesse Eestis.

Seotud lood

Arvamused
  • 19.06.24, 15:58
Jukka Patrikainen ABBst: kui usume oma äristrateegiasse, saame ka majanduse kasvama
Eesti saab rikkamaks ainult siis, kui raha tuleb rohkem sisse, mitte siis, kui riigi sees jagatakse raha üha uuesti ja uuesti omavahel ringi.
Kui usume enda toodetesse ja äristrateegiasse, siis on meil olemas kõik võimalused, et majandus pööraks kasvule, kirjutab ABB juhatuse liige ja Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
Majandustulemused
  • 12.06.24, 10:53
Majandustulemused: ABB Eesti kasvatas kõvasti kasumit
Elektritehnika tootja ABB Eesti müügitulu jäi möödunud majandusaastal 128 miljonit euro juurde, mida on 3 protsenti vähem kui 2022. aastal. Samas kasvas ettevõte puhaskasum 4,6 miljoni euroni, mis tähendas 39-protsendist kasvu.
Uudised
  • 15.03.24, 11:00
ABB toob Eestisse tootmist juurde
Šveitsi elektritehnikagigant ABB laiendab Tallinna külje all Jüris oma tegevust, sealsesse tehasesse tehakse uusi investeeringuid ja värvatakse ka uusi töötajaid. ABB Soome töötajate jaoks tähendab see aga koondamisi.
Arvamused
  • 02.02.24, 08:54
Jukka Patrikainen: on oluline, et tööstuses oleks piisavalt “oskamist”
Kiirelt muutuv maailma nõuab tööstusettevõtetelt pikemajalist strateegiat, ainult järgmisele kvartalile mõtlemine ei aita, kirjutab ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele