2024. aasta esimese viie kuuga on müüdud Läti piiripoodides ligi 30% rohkem õlut kui aasta varem samal perioodil. Põhjapiiril ja laevadel müüdi aasta varasemaga võrreldes 20% vähem õlut, teatab Eesti Õlletootjate Liit.

- Õlletootjad kardavad alkoholi piirikaubanduse taastulekut.
- Foto: Liis Treimann
„Eesti õlleaktsiis on praegu 48% kõrgem kui Läti aktsiisimäär. Hindade erinevus on suur ja see on fakt. Näiteks kui Eestis on aktsiis ühe õllekohvri pealt koos käibemaksuga 6,70 eurot, siis Lätis on see 4,48 eurot. Seda vahet tajub hästi ka tarbija, sest näeme, et juba 5% aktsiisitõus koos teiste maksumuudatustega on mõjutanud tarbijakäitumist. Kogu kodumaine õllemüük on langenud kokku seitse protsenti. Julgeme tootjatega prognoosida, et säärane langustrend ka püsib,“ kommenteeris hetkeolukorda Õlletootjate Liidu tegevjuht Peeter Võrk.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alkoholitootjate esimese poolaasta müüginumbrid näitavad, et piirikaubandus kasvab jätkuvalt - õlut müüdi Läti piiril ligi 80% rohkem kui mullu ning muud lahjat alkoholi tervelt 3,4 korda rohkem.
Soome õlletootjate liit avaldas 2018. aasta Euroopa riikide õlleaktsiiside võrdluse, kust nähtub, et Eesti õlleaktsiis on Euroopa viie kõrgeima hulgas. Samas soovitavad põhjanaabrite õlletootjad alandada pea kaks korda suurema õlleaktsiisi Eesti tasemele.
Valitsuse aktsiisipoliitika tulemusel on kuu-kuult piirikaubandus hoogustunud, nii et alates novembrist kompab õllemüük Läti piiril juba euroliidu piirikaubanduse rekordit.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.