Eestil on suur potentsiaal saada oluliseks tegijaks üleilmses laevade ümberehituse ja moderniseerimise valdkonnas, mis võiks riigile tuua kuni 70 miljonit eurot maksutulu aastas, selgub värskelt valminud uuringust.
Üks meie tuntumaid laevaehitajaid on Baltic Workboats Saaremaal.
Foto: Andras Kralla
Uuring „Sadamate investeeringute vajadused ning laevaehituse ja -remondi keskuse toimimismudeli väljatöötamine rohereformi eesmärkide täitmiseks“ kinnitab, et kasvav nõudlus laevade ümberehitamise järele on Eesti jaoks suurepärane võimalus anda meretööstuse kasvule hoogu juurde.
19. jaanuaril allkirjastas Riigilaevastik uue töölaeva projekteerimis- ja ehitustööde lepingu Eesti ettevõttega Baltic Workboats. 100% biometaanil ja elektril liikuv mitmeotstarbeline töölaev valmib 2026. aastal ja tagab riigile parema võimekuse regulaarseteks poitöödeks, laevateede hoolduseks, kaasaegseteks teadusuuringuteks, reostustõrje korraldamiseks ja päästeoperatsioonideks.
Väikelaevaehitus on jõudsalt arenev tööstusharu, kus tulevikutegijaid ootavad nii õppe- kui töökohad. Väikelaevaehituse eriala populariseerimiseks ja laevaehitajate stabiilse järelkasvu tagamiseks allkirjastasid laevaehitusettevõte Baltic Workboats (BWB) ja Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) koostöömemorandumi.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.