• 26.06.18, 11:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaak Aaviksoo: nõudlus laevaehituse spetsialistide järele aina kasvab

Väikelaevaehitus on jõudsalt arenev tööstusharu, kus tulevikutegijaid ootavad nii õppe- kui töökohad. Väikelaevaehituse eriala populariseerimiseks ja laevaehitajate stabiilse järelkasvu tagamiseks allkirjastasid laevaehitusettevõte Baltic Workboats (BWB) ja Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) koostöömemorandumi.
TTÜ Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse laborite peaspetsialist Tarmo Sahk juhendab katsemudeli kalibreerimist.
  • TTÜ Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse laborite peaspetsialist Tarmo Sahk juhendab katsemudeli kalibreerimist.
  • Foto: Valmar Voolaid
BWB juhatuse esimees Margus Vanaselja ütles koostöömemorandumit kommenteerides, et laevaehitus on arenenud kõrgtehnoloogiliseks tööstusharuks, kus on vaja nii tipptasemel inseneri- ja projekteerimisoskusi kui ka osavaid keevitajaid, elektrikuid, mehhaanikuid ning puidu- ja viimistlustööde tegijaid. “Selleks, et pakkuda klientidele maailmatasemel laevaehituse kvaliteeti, on vaja stabiilset, motiveeritud ja kompetentset tööjõudu. Meie soov on laevaehituse vastu suuremat huvi tekitada ja tudengeid meile ettevõttesse praktikale ja tööle kutsuda,” rääkis Vanaselja. Tublimatele õppijatele on kavas hakata sügisel maksma ka laevaehitaja stipendiumi.
TTÜ rektori Jaak Aaviksoo sõnul on enam kui tänuväärne, kuidas nii kohalikud ettevõtted kui vald ülikooliga ühise eesmärgi nimel koostööd teevad. „Väikelaevaehituse spetsialistide järelkasvu tagamine on oluline nii ülikoolile, siinsetele tööandjatele kui kogu regioonile. Laevaehitus on juba tänaseks viinud Saaremaa maailmakaardile ja on selge, et nõudlus valdkonna tööjõu järele aina kasvab. Sõlmitud koostöömemorandumiga ühendame jõud, et kõik gümnaasiumi lõpetajad sellest nõudlusest kuuleksid ning tulevastel tudengitel oleks suurem kindlustunne praktika- ja töövõimaluste osas. “
Koostöömemorandumiga leppisid BWB ja TTÜ kokku ühistes tegevustes õppe arendamisest praktikavõimaluste pakkumise ja väikelaevaehituse eriala tutvustavate üritusteni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Väikelaevaehitust saab Eestis õppida ainult Saaremaal, rakenduskõrghariduse tasemel TTÜ Eesti Mereakadeemia Meremajanduse keskuses ja kutsehariduse tasemel Kuressaare Ametikoolis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele