Tööstussektoris investeeritakse eelkõige automatiseerimisse ja inimestesse, selgus Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusest. Toome lugejateni kokkuvõtte teemast.
- Eelmisel aastal tegi suurima investeeringu tööstusesse Ericsson. Ülemiste Citysse kerkib ettevõtte tehnoloogiakeskus. Foto: Andras Kralla
Äripäeva Infopanga värkete konkurentsiraportite andmed kinnitavad, et ettevõtete investeeringud on kahanemas. Nii näitas värske masina- ja metallitööstuse raporti tööstusjuhtide küsitlus, et juhid prognoosivad selgelt kahanemist investeeringutele ja kasumlikkusele. Need kaks asja on omavahel seotud. Kasumlikkust vähendab jätkuv töötasu tõus ja kuna töötajate arvu vähendada ei saa ja ei taheta, tulebki kusagilt järele anda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olukorras, kus tööstustoodang on langenud enam kui aasta ning jaanuar tõi uued maksutõusud, on vältimatu vajadus midagi muuta. Mida täpsemalt, selle üle arutlevad tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE nõuandva kogu liikmed.
EASi ja KredExi ühendasutuse välisinvesteeringute keskus aitas eelmisel aastal Eestisse tuua 336 miljoni euro väärtuses välisinvesteeringuid, mille toel luuakse üle 1000 kõrgepalgalise töökoha.
Eesti tööstusettevõtete investeeringud peaksid sel aastal kasvama üle viie protsendi, selgus Swedbanki uuringust. Samas investeeringud puidutööstustesse langevad kuus protsenti. Inveteerimiskindlus on kadunud, kommenteerib olukorda Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Margus Kohava värskes Äripäeva Infopanga puidutööstuse konkurentsiraportis.
Tööstusuudised.ee uuris tööstusjuhtidelt, kuhu praegu investeeritakse ja milline on sektori lähikuude väljavaade. Sõna saavad elektroonika-, metalli- ja masina-, pakendi- ja toidutööstuse ettevõtete juhid.
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.