ABB spetsialistid viivad kevadsemestril Tallinna Tehnikaülikoolis läbi praktilise loengusarja uute toodete arendusest ja juurutamisest tootmises. Tänavu viiendat korda toimuv ABB Engineering Masterclass on osa ettevõtte järjepidevast panusest inseneride järelkasvu.
- Insenerid on iga tööstusettevõtte jaoks kriitilsie tähtsusega töötajad. Foto: ABB
“Inseneride järelkasv on Eesti majanduse jätkusuutliku arengu tagamiseks kriitilise tähtsusega, sest meie tööstussektoris on lähiaastatel puudu hinnanguliselt ligi ligi 70 protsenti vajalikest inseneridest. Jätkame ABB Engineering Masterclass programmiga, et anda oma järjepidev panus tööturule palavalt oodatud järgmise põlvkonna inseneride koolitamisse,” ütleb ABB Balti riikide maajuht Signe Nurms.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
President Alar Karis kuulutas välja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu uue preemia, mis on mõeldud noorele, kes on saavutanud insenerina väljapaistvaid tulemusi oma erialal, selle õpetamisel või populariseerimisel.
Metallitööstus Lapi MT jäi möödunud aastal ilma heast lepingust Rootsi partneriga, sest ei suutnud Eestist töö jaoks vajalikku inseneri leida. See näitab, et inseneride olukord on tööjõuturul väga halb, sõnab ettevõtte omanik Andrus Vare.
Eestis käivitub Inseneriakadeemia, mille eesmärk on vähendada tööjõuturul inseneride põuda, samuti suurendada tehnikaerialade lõpetajate arvu nii kõrg- kui kutsekoolides.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas 6. jaanuaril toetuse ettevõtetele, et suurendada jäätmete ringlussevõttu. Toetust saab küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning andmetega seotud digilahenduste väljatöötamiseks.