Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted 2023. aasta veebruaris püsivhindades 7,4% vähem toodangut kui 2022. aasta samas kuus. Toodang vähenes kõigis kolmes sektoris: energeetikas 4,0%, töötlevas tööstuses 7,7% ning mäetööstuses 8,2%.

- Puidu töötlemise langusprotsent oli veebruaris viimase poolaasta madalaim. Foto: Toomas Kelt
Töötleva tööstuse tegevusalade lõikes vähenes veebruaris tööstustoodangu maht pea kõigis harudes. Statistikaameti juhtivanalüütik Helle Bunderi sõnul näitasid suurema osatähtsusega tegevusaladest kasvu ainult põlevkiviõli tootmine (15,0%) ning mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste tootmine (12,2%). „Olulisematest tegevusaladest vähenes veidi toiduainete (2,3%) ja elektriseadmete (2,5%) tootmine ning puidu töötlemine (1,8%),“ lausus Bunder. Puidu töötlemise langusprotsent on viimase poolaasta madalaim. Lisaks oli suurematest tegevusaladest langust märgata elektroonikaseadmete (6,2%) ning metalltoodete (10,4%) tootmises.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Põhi on möödas"
Tööstustoodang kukkus jaanuaris 7,3 protsenti, langus oli küll laiapõhine, kuid silma torkab terav kukkumine energeetikasektoris, mille tõi kaasa soojad jaanuarikuu ilmad.
Tööstustoodangu nõudluse vähenemine maailmaturul on peamine tööstusettevõtete äririsk, kirjutan Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris. Hiina taasvamine võib küll nõudlust tõsta, kuid meieni võib selle leevendav mõju jõuda alles teatava viitega. Lähikuude prognoos on tume!
Saue vallas Laagris on valminud rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.