Uuest aastast peavad sooja- ja elektritootjad hakkama tõendama kütuseks kasutatud materjalide päritolu. Kõikides Euroopa Liidu riikides kehtima hakkav nõue aitab kaasa keskkonnasäästlikuma küttematerjali eelistamisele sooja tootmisel.

- Soojatootjad peavad teadma, kust on varutud kasutatav puit. Kuni suveni saab seda teha lihtsustatud korras.
- Foto: Aru Tehnika
Ehkki nõue kestliku päritoluga küttematerjali kasutamiseks hakkab kehtima kõigis Euroopa Liidu riikides, ei ole Euroopa Komisjon seadnud selgeid tingimusi, mida ettevõtted peavad järgima. Seetõttu pöördusid Eesti soojatootjad aasta lõpus valitsuse poole, et riik võimaldaks võimalikult täpsed kriteeriumid, millele keskkonnakestlik küttematerjal peab vastama. Selged ja ühesed tingimused on vajalikud, et vältida kohustust osta CO₂ kvoote.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juba mõne päeva pärast, 1. jaanuaril, jõustub Euroopa Liidus nõue, et katlamajades kasutatav biomass peab olema varutud säästlikult ja seda peab olema võimalik ka tõendada. Täpsed juhised tõendamiseks on aga siiani puudu.
Euroopa Komisjoni biomajanduse strateegia järgi tuleb jõuliselt arendada biotoodete tootmist ja seeläbi soodustada fossiilselt toormet üleminekut. Komisjoni strateegias on nimetatud eesmärk luua 2030. aastaks juurde ligi 300 uut biotootmise tehast.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.