Värske rahvusvahelise uuringu kohaselt kannatavad Euroopa metsad üha enam looduslike häiringute all. 19 Euroopa uurimisinstituuti analüüsisid viimase 70 aasta jooksul Euroopa metsi mõjutanud looduslikke häiringuid.

- Teadlaste hinnangul ei pääse me kooreüraskitest kunagi, neid tuleb globaalse kliimasoojenemise tõttu vaid juurde.
- Foto: Toomas Kelt
Looduslikud häiringud, nagu tulekahjud, tuule- ja putukakahjustused, on iseenesest metsa elukäigu oluline osa. Viimastel aastakümnetel on aga nende arv aga kasvanud nii kiiresti, et see ohustab juba metsade majandamist ja kasutamist, kirjutab Metsälehti.fi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe esimese metsamajandusele keskendunud ettevõttena avaldas Foreko grupp oma kestlikkuse aruande. Ettevõtte teatel on selle taga soov tutvustada, mida tähendab praktikas vastutustundlik metsamajandamine ja näidata uusi võimalusi, mida pakub metsandusele osalemine teadusprojektides, aga ka tehnoloogia kasutamine.
Keskkonnaagentuuri ja RMK andmete põhjal on tänavune kuiv ja soe suvi loonud viljaka pinnase kuuse-kooreüraski arvukuse kasvuks. Juuli teises pooles on soodsate ilmaolude püsimisel oodata juunis koorunud noormardikate lendlust ning teise põlvkonna haude rajamist, mistõttu tasub oma metsal pilk peal hoida eelkõige just neil metsaomanikel, kelle maadel kasvab kuuseenamusega puistuid.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.