Vaatamata pandeemia põhjustatud tarneprobleemidele jätkas ülemaailmne relvamüük eelmisel aastal kasvu, selgub Stockholmi Rahvusvahelise Rahu-uuringute Instituudi (SIPRI) värskest aruandest. Esikohale tõusis USA ettevõte Lockheed Martin Corp, kelle relvamüük ületas 60 miljardi dollari piiri.

- Mitmikraketiheitja HIMARS on Lockheed Martin Corp´i üks tuntumaid relvasüsteeme. Pildil HIMARS Eestis kaitseväe õppustel.
- Foto: Valmar Voolaid/Kaitsevägi
Maailma 100 suurima relvatootja käive ulatus 2021. aastal aruande kohaselt 592 miljardi USA dollarini (561,8 miljardi euroni). See on 1,9% kasv võrreldes 2020. aastaga. Kasv oli suurem kui 2020. aastal, kuid alla koroonaviiruse pandeemiaeelse nelja aasta keskmise kasvu. Relvamüük kasvas seitsmendat aastat järjest. Kuigi aastatel 2020–2021 oli kasvutempo kõrgem kui aastatel 2019–2020 (1,1 protsenti), jäi see siiski alla Covid-19 pandeemiale eelnenud nelja aasta keskmisele (3,7 protsenti).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsuse prognooside järgi võiks praeguseks enam kui 200 miljoni euro suuruse käibega majandusharuks arenenud kaitsetööstus kasvada kümnendi lõpuks kolm korda ehk 600 miljoni euroni.
Ukraina sõda on suurendanud huvi ja nõudlust militaarvaldkonnas tegutseva robootikaettevõtte Milrem toodete vastu. Ettevõtte juht ja Aasta tööstur 2022 nominent Kuldar Väärsi tunnistab aga, et tema elaks parema meelega maailmas, kus militaartooteid vajataks vähem.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.