Brasiilia Rio Grande do Norde osariigi kuberner Fatima Bezerra ning Timbeteri juht Anna-Greta Tsahkna allkirjastasid täna Sharm El Sheikhis COP27 raames koostöökokkuleppe. Sellega alustatakse Timbeteri tehnoloogia kasutuselevõttu ebaseadusliku raie peatamiseks ja läbipaistva metsamajandamise tõhustamiseks ka selles osariigis.

- Koostöölepe Timbeteri ja Brasiilia osariigi vahel allkirjastati COP27 kohtumisel Egiptuses.
- Foto: Timbeter
Timbeteri asutaja ja tegevjuhi Anna-Greta Tsahkna sõnul on ettevõtte jaoks tegu olulise sammuga teel globaalseks standardiks, kuna kogu maailma pilgud on suunatud Brasiiliasse, eriti Amazonase metsades toimuvale. Brasiilia uus president Lula kinnitas oma sõnumis COP27-l, et Brasiilia jaoks on prioriteet lõpetada Amazonase massiline illegaalne raadamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jätkusuutlikesse tehnoloogistesse investeeriv ülemaailmne mittetulundusühing Future Investment Initiative (FII) Instituut investeerib pool miljonit eurot mobiilse puidu mõõtmisvahendi arendanud Eesti ettevõttesse Timbeter. FII Instituudi teatel on investeering osa nende jõupingutustest toetada suurte sotsiaalsete ja keskkonnaprobleemidega tegelevate tehnoloogiate arendamist.
Asendamaks Euroopa turule enam mitte jõudvat Vene vineeri on oma tarneid suurendanud Lõuna-Ameerika, Aasia ja Aafrika tootjad. Eriti aktiivselt on turgu haaranud Brasiilia vineeritootjad.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.