Soomes Kemis ehitatavasse Metsä Fiberi puidukeemiatehasesse paigaldab Austria tehnoloogiakontsern Andritz maailma esimesed autonoomsed palgikraanad. Kraanade tööd hakkab juhtima tehisintellekt.
- ANDRITZi tarnitud maailma esimesed autonoomsed palgikraanad hakkavad tööle Metsä Fibre'i Kemi biotoodete tehases Soomes. Foto: Mika Ahonen/ANDRITZ
Kaks 25-tonnise tõstejõuga kraanat hakkavad tööle 540 meetri pikkusel alal, kuhu saab ladustada kuni 120 tuhat tihumeetrit palke. Aastas suudavad kraanad käidelda ligi 7,6 miljonit tihumeetrit veokite ja rongidega saabuvat puitu, laadida seda etteandeliinidele ning vajadusel ladustama laoplatsidele. Kraanade tööd juhib tehisintellektil baseeruv programm, mis optimeerib kraanade tööd, minimeerib puidukadusid ning tagab traditsiooniliste lahendustega võrreldes keskkonnasäästliku ja ökonoomse töö.
Seotud lood
Metsä Groupi kuuluv Metsä Fibre andis täna pressiteate vahendusel teada, et nad on teinud investeerimisotsuse uue biotoodete tehase ehitamiseks Kemisse. Investeeringu väärtus on 1,6 miljardit eurot ja see on Soome metsatööstuse ajaloo suurim investeering.
Soome Kemisse kavandatav tselluloosi- ja biotoodete tehas sai kätte keskkonna- ja veekasutusloa, investeeringu suuruseks on planeeritud 1,5 miljardit eurot.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.