Tallinna Tehnikaülikooli osalusel valmib üleeuroopaline tehisintellekti õppeportaal
Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna arukate süsteemide keskus osaleb koos Euroopa riikide partneritega tehisintellekti (AI) koolitusplatvormi „FUTURIA“ loomisel, et muuta AI tuttavaks ka inimestele, kes sellest seni midagi ei tea.
Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna arukate süsteemide keskuse juht professor Eduard Petlenkov.
Foto: A-lab.ee
Professor Eduard Petlenkovi sõnul on koolitusplatvorm mõeldud eelkõige kõrgkoolide tudengitele, kuid ettevõtmise suurem eesmärk on „viia“ tehisintellekt (AI) ka muudesse kõrghariduse valdkondadesse, kus sellega igapäevaselt kokku ei puututa. Samuti on soov tugevdada inimeste tehisintellekti (AI) ristkasutuse oskusi kaasava sisu abil.
Tallinna Tehnikaülikooli energeetika- ja IT-teadlased ning metallitööstuse insenerid osaühingust Pentamet on pannud tehisintellekti otsima rikkeid, et vähendada tootmiskulusid.
Masinõppest on kõik kuulnud, kuid hoolimata nende algoritmide edust uurimistöödes ei ole masinõpe praktikas siiski laialdaselt kasutusel. Selleks on konkreetne põhjus ja probleem, mida Tallinna Tehnikaülikooli teadlane Juri Belikov koos teiste teadlastega nüüd lahendada püüab.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.