• 06.07.22, 11:00

Plasti ja põlevkivi koostöötlemine on perspektiivikas

Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži doktorant Olga Pihl kaitses edukalt teadustöö polümeerjäätmete ringlussevõtust.
Fisheri retort: Pürolüüs on protsess, mille käigus toimub materjali kuumutamine kinnises retordis ilma õhu juurdepääsuta. Koospürolüüsi protsessis saadud õli saab kasutada kvaliteetsete vedelkütustena ning läbi järeltöötlemise ka plasti- ja keemiatööstuses.
  • Fisheri retort: Pürolüüs on protsess, mille käigus toimub materjali kuumutamine kinnises retordis ilma õhu juurdepääsuta. Koospürolüüsi protsessis saadud õli saab kasutada kvaliteetsete vedelkütustena ning läbi järeltöötlemise ka plasti- ja keemiatööstuses. Foto: ALLAN VOOL
Töö keskendub üle maailma suures koguses tekkivate polümeerjäätmete ringlusse võtmise võimaluste leidmisele. Teadustöös uuriti eelkõige Eesti põlevkivi ja polümeerjäätmete õhu juurdepääsuta kuumutamise ehk koospürolüüsi teoreetilisi ja praktilisi aluseid kasutades analüüsimiseks kaasaegseid uurimismeetodeid. Uuringu objektiks valiti kasutatud plastid ja autorehvid. Doktoritöö uudsus seisneb selles, et mõju koospürolüüsi protsessile uuriti erinevate enamlevinud polümeerjäätmete lisamisega Eesti põlevkivile nii üksikute komponentidena kui ka seguna.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele