Põlevkivitööstuse tehnoloogia aitab lahendada plastiku probleemi

Virumaa kolledži põlevkivi kompetentsikeskus näitas keskkonnaminister Erki Savisaarele ja Riigikogu liikmetele põlevkivitööstuse tehnoloogiast tuntud lahenduste kasutamist jäätmete ringlusse võtmiseks.
Keskonnaminister Erki Savisaar: Põlevkivitehnoloogia aitab lahendada plastiku probleemi.
  • Keskonnaminister Erki Savisaar: Põlevkivitehnoloogia aitab lahendada plastiku probleemi.
  • Foto: TalTech
Külalised said teada, et Eesti eeliseks on võimalus kasutada plastjäätmete töötlemiseks tööstuslikus skaalas toimivat tehnoloogiat. Muuhulgas on tahke soojuskandja kasutamisel põhinev protsess vähem nõudlik materjalide eelneva sorteerimise ja pesemise osas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele