Äsja Hillar Tederi ja Kersti Krachtiga seotud kriminaalasjas süüdistuse saanud endine Kiviõli Keemiatööstuse omanik Toomas Tamm on prokuratuuri kahtlustuse järgi pannud toime suure kelmuse.
- Fotodel vasakult: Kalev Kangur, Toomas Tamm ja Küllike Namm. Foto: Meelis Meilbaum/Virumaa Teataja/Scanpix ; Mati Hiis/Õhtuleht/Scanpix; Andras Kralla/Äripäev Kollaaž: Estel Eli
Kelmuse kahtlustuse on saanud ka tuntud vandeadvokaat Küllike Namm ja maadevahetuse süüasjas karistatud maa-ameti eksjuht Kalev Kangur.
Kelmuse tulemusena on kohus Aseri sadama ümber käinud tsiviilasjas mõistnud OÜ-lt Roodevälja Terminal välja nõude, mida tegelikult ei olevatki olemas. Lisaks kahtlustatakse Nammi võltsitud dokumendi kasutamises ning Tamme teadvalt valeütluste andmises.
Kohtuasjas oli kesksel kohal Oleg Ljadovi nimi
Ärimees Oleg Ljadoviga seotud AS Kalotex müüs 2012. aasta augusti alul Aseri sadama kinnistud ametlikult 50 000 euroga Roodevälja Terminalile. Nädalajagu varem oli Roodevälja Terminal saanud Tamme firmalt T.R.Tamme Auto laenulepingu alusel 400 000 eurot.
„See on valejutt. Ma ei taha üldse teiega rääkida. See on täielik möga, mida te räägite,“ reageeris Tamm telefonikõnele.
Pikemalt saab lugeda
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valdusettevõte Alexela Energia kavatseb osta 50 protsenti Kiviõli Keemiatööstuse osadest, tehing jõustub Konkurentsiameti nõusoleku järel, teatasid ettevõtted. Poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.
Vaatamata kuuldustele, et Toomas ja Raivo Tammele kuuluv põlevkiviõli tootja Kiviõli Keemiatööstus (KKT)otsib aktiivselt endale ostjat, kinnitab suuromanik ja nõukogu esimees Toomas Tamm, et nad ei ole kellelegi ettevõtet pakkumas käinud.
Kivist tasapindade tootja OÜ Diapol Granite läikiva pealispinna alt vaatavad vastu võlad.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.