Soome energiafirma Fortum müüb oma kaugkütteäri Eestis, Lätis ja Leedus 800 miljoni euro eest, teatas ettevõte börsile.
- Fortumi müügiga soojuse hind ei muutu. „Regulatsioon ei sätesta, et hinda võib muuta omaniku vahetumisega,“ ütles Fortum Eesti juht Margo Külaots. Foto: Raul Mee
„See protsess on väga pikk olnud,“ ütles Fortum Eesti juht Margo Külaots Balti äride müügi kohta,
mis algas kaks aastat tagasi.
Fortumi ostab Šveitsi investeerimisfirma Partners Group. Šveitslased tulid pildile, kui Baltimaade üksuste müük pihta hakkas. Kui palju oli Fortumil kokku kosilasi ja kuidas kulgesid läbirääkimised hinna üle, jättis Külaots vastamata. Tõdemus, et kõige põnevamad asjad jäävad niimoodi kuulmata, pani Külaotsa esmalt muhelema. „Börsifirma ei saa kõike kommenteerida. See ongi börsifirma võlu ja valu, börsiteates öeldu on avalikkusele mõeldud,“ sõnas ta.
Üks küsimus, mis uue omanikuga kerkib, on see, kas nüüd muutub ka soojuse hind. „Kaugküte on riiklikult reguleeritud äri. Soojuse hind sõltub investeeringutest, mis on kindlasse soojusvõrku tehtud ja milliseid kütuseid seal kasutatakse,“ rääkis Külaots. „Regulatsioon ei sätesta, et hinda võib muuta omaniku vahetumisega.“
Seotud lood
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.