Autor: Tööstusuudised.ee • 9. juuni 2019

Estonian Cell reinvesteerib mulluse kasumi

Haavapuitmassitootja Estonian Cell investeerib kogu 2018. aasta kasumi 20 miljoni euro suurusesse investeeringuteprogrammi.
Siiri Lahe
Foto: Andras Kralla

Estonian Cell paigaldas sel nädalal viimased seadmed 20 miljoni euro suuruse kasvuinvesteeringute programmi raames, mille tulemusena kasvab ettevõtte tootmismaht 185 000 tonnini aastas ja väheneb mõju keskkonnale, teatas ettevõte.

Investeeringute rahastamiseks reinvesteerib ettevõte kogu 2018. aastal teenitud kasumi.

Estonian Celli juhatuse liikme Lauri Raidi sõnul käivitatakse investeeringuid samm-sammult ja need jagunevad kahte etappi. “Esimese etapi, mille peamine fookus oli suunatud keskkonnahoiule ja ressursside säästmisele, oleme juba käivitanud. Teise etapi seadmete käivitamine toimub suvekuudel ja selle tulemusel väheneb keskkonnamõju tänu ressursside efektiivsemale kasutamisele. Samuti kasvavad Estonian Celli aastased tootmismahud 185 tuhande tonnini 2019. aasta teiseks pooleks,” rääkis Raid.

2018. aastal tootis Estonian Cell 164 956 tonni haava puitmassi ning kogu toodang läks sajaprotsendiliselt ekspordiks. Mullu püstitas ettevõte ka uue käiberekordi - firma müügitulu kasvas 90,5 miljoni euroni, aasta varem oli käive 80,7 miljonit eurot.

„Suurepärane müügitulemus saavutati peamiselt tänu erakordsetele arengutele turul. Müügihindade kasvu ja kõrgema lisandväärtusega toodete kombinatsioonis kasvas ettevõtte müügikäive enam kui 12 protsenti ehk peaaegu 10 miljoni euro võrra,“ selgitas juhatuse liige Siiri Lahe.

Suur investeerija

Lahe sõnul on ettevõte 12 tegutsemisaasta jooksul investeerinud 42 miljonit eurot lisaks 153 miljoni eurosele alginvesteeringule. „Käivitushetkest alates on kasutatud vaid parimat võimalikku tehnikat ja viimaste aastate investeeringud on võimaldanud parandada nii jätkusuutlikkust kui veelgi vähendada mõju keskkonnale. Heade müügitulemuste ja kuluefektiivsuse kombinatsioonis saavutas ettevõte 2018. aastal puhaskasumi 15 miljonit eurot, mis täielikult investeeritakse tootmismahu ja efektiivsuse kasvu,” rääkis Lahe.

Lahe kinnitusel on valitsuse otsus alandada elektri- ja gaasiaktsiisi energiaintensiivsetele ettevõtetele toetanud Estonian Celli konkurentsivõimelisust eksporditurgudel. „See annab meile lootust positiivse tulemiga lõpetada ka madalama müügihinna tingimustes,“ sõnas Lahe, viidates väga muutlikule puitmassi maailmaturu hinnale.

Kundas asuv Estonian Celli haavapuitmassitehas alustas tootmist 2006. aastal. Tegu on viimase aastakümne ühe suurima Eestisse tehtud välisinvesteeringuga kogumaksumuses 195 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 89 inimest, kuid väärtusahelas antakse tööd enam kui viiesajale inimesele. Ettevõte toodab kõrgekvaliteedilist kemi-termo-mehaanilist haava puitmassi, mis eksporditakse 100%-liselt erinevatesse Euroopa ja Aasia riikidesse. Estonian Celli ainuomanik on Austria juhtiv paberitööstusettevõte Heinzel Holding GmbH.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077