Autor: Priit Pokk • 2. aprill 2019

ABB ja Ericsson teevad Eestisse nutitehase

Täna Hannoveris alanud maailma suurimal tööstusmessil tutvustas ABB oma toodangut.
Foto: FOCKE STRANGMANN, EPA
Šveitsi tööstuskontsern ABB ja Rootsi telekomiseadmete tootja Ericsson teatasid täna Hannoveris toimuval maailma suurimal tööstusmessil, et suurendavad Eestis koostööd, võttes fookuseks 5G ja automatiseerimise.

Ericsson märkis pressiteates, et koostöö ABBga algab nutikast automatiseerimisest. ABB-l ja Ericssonil on juba varasemast ette näidata pikaajaline ühistegevus, muu hulgas tutvustasid ettevõtted 2017. aastal nii-öelda 5G-laborit Rootsis Västeråsis, samuti on ühiselt tehtud uurimistööd. ABB on varustanud Ericssoni täisautomaatse robootikaga, mis paneb 5G-raadioid kokku.

"Ericssonil ja ABB-l juba on tugev uurimisalane koostöö 5G ja tööstusliku asjade interneti tehnoloogiates. Selle memorandumiga tugevdame oma partnerlust selleks, et kiirendada tööstusliku ökosüsteemi arendamist," lausus Ericssoni tegevjuht Börje Ekholm. Tööstusliku ökosüsteemi keskmes on paindlik juhtmevaba automatiseerimine, mis võimaldab tulevikus keskenduda asjade interneti ja tehisintellekti arendamisele.

Ericssoni tehase nutikaks muutmine peaks valmis saama selle aasta lõpuks, koostööd alustatakse raadiosüsteemidest. Nutika tootmiseni kavatsetakse jõuda, kasutades suurt sensorite võrku, mis võimaldab idenfitseerida ja jälgida kaupade liikumist tarneahelas, kasutada kaugvaates diagnostikat, pilvepõhist robootikat ning tegeleda ennetava hooldusega.

Ericsson märgib, et uued tehnoloogiad võimaldavad omavahel ühendada pea kogu tehase seadmed ning sellega automatiseerida tarneahel, parendada opereerimise efektiivsust ning kvaliteeti ja võimaldades paindlikumat produktsiooni, kasutades robootikas pilvetehnoloogiat.

Ericsson lisas, et 5G võimaldab masinate ühendustes üliväikse latentsuse (viiteaeg võrgus) abil kasvatada nutikat tootmist lähiaastatel eksponentsiaalselt.

Kahe ettevõtte peale töötab Eestis ligi 3000 töötajat, 2017. aastal oli ABB müügitulu Eestis 183 miljonit eurot, Ericssonil 815 miljonit eurot. Kogu ABB kontserni müügitulu oli samal aastal 30,6 miljardit eurot, Ericssonil 19,3 miljardit eurot.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077