HKScan vahetab juhid päevapealt välja

HKScani juht Jari Latvaneni strateegia ei viinud oodatud tulemusteni.
HKScani juht Jari Latvaneni strateegia ei viinud oodatud tulemusteni.

Rakvere lihakombinaadi omanikfirma HKScan andis teada, et töökoha kaotavad nii ettevõtte nõukogu esimees kui ka tegevjuht.

Ettevõtte nõukogu otsustas tänasel koosolekul, et ettevõtte uueks nõukogu juhiks saab Reijo Kiskola, kes on nõukogus selle aasta aprillist. Tal on tugev kogumus rahvusvahelisest juhtimisest ja ta on ettevõttest ja selle aktsiaomanikest sõltumatu, teatas HKScan.

Senine nõukogu esimees Mikko Nikula lahkub nii nõukogu esimehe ametist kui ka nõukogust üldse. Ta on olnud nõukogu esimees alates 2015. aastast.

Ühtlasi lahkub kohe ametist ka ettevõtte tegevjuht Jari Latvanen, kes on ettevõtte juhina ametis olnud 2016. aasta oktoobrist. HKScan hakkab otsima uut juhti. Seni täidab tegevjuhi ülesandeid nõukogu esimees Reijo Kiskola.

„Ettevõttel oli tugev strateegia, mille põhisuund oli õige. Kahjuks ei ole strateegia elluviimine ettevõtte kasumlikkust loodetud viisil parandanud,“ ütles Kiskola.

Kaks nädalat tagasi kirjutas Soome majandusleht Kauppalehti, et HKScanil on Soome börsifirmadest kõige kehvemini käinud. Lihatööstuskontserni tulemus on kahanenud 12 kvartalit järjest, kolmanda kvartali ärikahjum oli 10,1 miljonit eurot.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara