Eesti Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul on valitsus end alkoholiaktsiiside tõstmisega nurka värvinud ning ühtegi head varianti, kuidas sasipundar lahti harutada, enam ei paista.

- Marje Josing.
- Foto: Andres Haabu
Konjunktuuriinstituut ütles kuu aega tagasi, et riigi ootus teenida järgmisel aastal alkoholiaktsiiside laekumiselt 340 miljonit eurot on ebarealistlik ja on sama meelt ka nüüd, kirjutab Postimees.
Rahandusministeerium kaitseb oma optimistlikke prognoose massiivsete varumistega. See tähendab, et kuna aktsiisid tõusevad järgmise aasta veebruaris, koguvad kaupmehed jaanuaris nii palju odavamat alkoholi, kui lattu mahub.
Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing näeb taolises suhtumises aga suurt probleemi, lausa skeemitamise hõngu. Ta leiab, et eelarve, mis toetub ühekordsetele suuremahulistele varumistele, ei saa pikas plaanis kuidagi jätkusuutlik olla. «See ei saa kaua kesta, kuna Eesti alkoholi hind on juba nii kõrge. Võime aktsiise tõsta ja tõsta, aga ühel hetkel lõpetavad ka kaupmehed varumise, kuna neil ei õnnestu seda alkoholilaadungit enam maha müüa,» selgitas ta.
Loe pikemalt
Postimehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.