Estanc paneb Männiku tehase aasta lõpus kinni

Mihkel ja Raigo Tammo Jüri tehase uues hoones.
Mihkel ja Raigo Tammo Jüri tehase uues hoones.

Metallitööstus Estanc kolib tootmise aasta lõpuks täielikult üle Jüri Tööstusparki ja paneb Männiku tehase kinni.

Estanci omanik Raigo Tammo räägib septembri tööstuse erilehes, et käesoleval aasta suve alguses alustas ettevõte uue tehase ehitusega ning hoone karp sai septembri alguseks kokku.

Jüri Tööstusparki kerkinud tehasest asutakse sisustama oktoobris ning novembri alguseks on plaanis seal juba tootmine käivitada. Tammo märgib, et kui kerkiv tehas valmis saab, on Estancil tootmispinda kokku 15 000 ruutmeetrit.

„Aastavahetuse paiku sulgeme Männikul asuva ligi 3000-ruutmeetrise tehase, mis on vananenud ja ebaefektiivne. Seal on väiksemad ukseavad ja kraanade maksimum 30 tonni - Jüris on need 100 tonni. Taoliste väiksemate toodete osas on konkurents suur, pakkujaid palju, nii et tulu sealt firmale ei teki.” Seega liiguvad Männikult Jürisse ka 155 ettevõtte töötajat ning sinna liigub ka firma põhikontor.

Jürisse rajatakse Tammo sõnul ettevõtte järjekorras teine roostevaba metalli töötlev hall. „Esimeses Jürisse rajatud roostevaba metalli tootmishallis on 60-tonnise tõstejõuga kraanad ning arvasime, et sellest tõstejõust piisab, aga valdkond on nii edasi arenenud, et nüüd jääme juba kaaluliselt jänni.” Selleks oligi vaja juurde ehitada praegu valmiv 100-tonnise tõstejõuga tehas.

NB! Estanci omanik Raigo Tammo ning tegevjuht ja poeg Mihkel Tammo räägivad laienemist, pereettevõtlusest ja muust põnevast juba 27. septembril ilmuvas tööstuse erilehes.

Osale arutelus

  • Lauri Leet

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara