• 12.10.16, 18:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

DNB: Investeeringud tuleb muuta targemaks

Tagasihoidliku majanduskasvu tingimustes suurendab jõudsalt kasvav keskmine palk majanduse tasakaalustamatust. Tööjõukulude osakaal sisemajanduse koguproduktist on kiiresti kasvanud ning äritegevuseks kuluva raha osakaal langenud kriisiaegade tasemele, tõdes DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi eile Tööstuse Äriplaan 2017 konverentsil.
DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.
  • DNB Panga vanemanalüütik Priit Roosimägi konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.
  • Foto: Raul Mee
Tööjõukulude kasvu osas oleme püsinud Euroopa Liidu tipus, samas majanduskasv langes eelmisel aastal selgelt alla keskmise ning sarnane olukord iseloomustab ka lõppevat aastat. Ettevõtetele tähendab see analüütiku sõnul löögi alla sattuvat kasumit. “Majanduse mootoriks olevate tööstusettevõtete, aga ka teiste sektorite jaoks tähendab see tõsist küsimust, kuidas säilitada motivatsiooni siin turul tegutsemiseks,” kõneles Roosimägi.
Lahendus peitub oskuses investeerida innovaatilisse tootmisse. Roosimägi sõnul on viimane aeg tõsiselt mõelda, kuidas toota ja turustada suurema lisandväärtusega kaupa. “Investeeringuid on Euroopaga võrreldes Eestis tehtud küllalt palju, kuid see ei anna enam loodetud efekti. Tootmisvõimsuse rakendatuse tase küündib meil 75%-ni, Euroopa Liidus keskmiselt üle 80%,” näitlikustas DNB vanemanalüütik Priit Roosimägi.
DNB on Põhjamaade finantsgrupp, mis tegutseb Eestis juba üle kümne aasta. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele