Neli aastat tagasi trükikoja Uniprint venelastele müünud ja trükiärist lahkunud Andrus Reinsoo käivitas väiketrükiste turuniši täitmiseks Euroopas ainulaadse tehnoloogiaga Canoni digitükikoja.
- Andrus Reinsoo Foto: Raul Mee
Tallinna Raamatutrükikoja allüürnikuna tegutsev digitrükikoda DiPri lubab lühikese tähtajaga trükkida kliendile kasvõi ühe raamatu, kuid optimaalne tiraaž on kuni 300 eksemplari. «Varem, kui juhtisin Uniprinti, tundus digitrükk mulle asendustegevusena, kuid praegu olen veendunud, et just varem tegelesin hääbuva tehnoloogiaga,» ütles Reinsoo.
Praegune digitehnoloogia pakub ofsettrükiga võrdväärset kvaliteeti, mis võimaldab Reinsoo sõnul kaasas käia Eesti turuga, kus lausa vastandlike huvidega kliendigruppe on palju, kuid üksikud tiraažid seevastu väikesed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.