Harro Puusild • 19. oktoober 2015
Jaga lugu:

Paljassaare Kalatööstuses toimub täna hoiatusstreik

Kalatööstus.  Foto: Andres Haabu

Täna toimub Paljassaare Kalastöötuses seoses väljamaksmata palgaga töötajate hoiatusstreik.

AS Paljassaare Kalatööstuse töötajad viivad hoiatusstreigi läbi vahemikus kell 13.00-14.00.. Vaatamata sellele, et töötajad avaldasid kirjalikult oma nördimust tekkinud olukorra kohta pole tööandja siiani palka välja maksnud ega leidnud vajadust sõlmida  ametiühinguga kompromiss kokkulepet. Hoiatusstreigist võtab osa 50 ettevõtte töötajat. Tööst vabad töötajad viivad samal ajal läbi miitingu ettevõtte ukse ees oma kolleegide toetuseks.

"Ametiühing tegi kõik võimaliku, et leida tekkinud olukorrale lahendust. Kahjuks aga tööandjale see ei olnud vastuvõetav. Tööanda palub aru saada tekkinud olukorrast, oodata ja kannatlik olla," ütles ametiühingu liider Oleg Tšubarov pressiteates.

"Tööandjast võib aru saada aga kuidas peaks käituma töötaja, kellel kasvab võlg panga ees? Töötaja peab oma peret toitma ja maksud maksma - see ei ole äri päästmine, see on ellu jäämise küsimus. Suurim viga tööandja poolt oli lihtsalt palka mitte välja maksta lootes, et töötajad jäävad vaikselt ootama ning kannatama seni, kuni tööandja lahendab oma probleemid. Seda ei juhtunud, töötajad võtsid vastu õige otsuse ning hakkasid kaitsma oma õiguseid," lisas ta.

Ametiühingu usaldusisik Sergei Rumjansev  rääkis, et olukord on jõudnud punkti, kus seda lahendada on tunduvalt raskem. "Töötajad on otsustanud oma õiguste eest seista ja läbi viia hoiatusstreigi. Kui siis ei saavutata tulemust on töötajad valmis minema tähtajatule streigile. Töötajad said aru, et töölepingu rikkumised tööanda poolt on võimalikud, kui töötajad ei nõua oma õigusi ja vaikselt ootavad. Tööandja poolsete rikkumiste põhjusel nõuavad töötajad täna lisa garantiid," ütles ta.

"Nad tahavad olla kindlad, et järgmisel kuul ei teki sama olukord, neile ei maksta teenitud palka ning välja teenitud palga saamiseks peaksid nad uuesti valmistuma aktsioonideks ja pöörama avalikuse tähelepanu sellele. Meie ei saa usaldada tööandja sõnu. Meil on vaja allkirjastatud kokkulepet, kus on kirjas kokkulepitud tingimused, kohustused ja õigused. Ainult peale seda on töötajad valmis täitma oma töökohustusi," lisas Rumjansev.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt