Harju Elekter investeeris superkondensaatoritesse

AS Harju Elekter omandas 10% osaluse superkondensaatorite tootjas Skeleton Technologies Group OÜ.

ASi Harju Elekter nõukogu otsustas oma 2. juuni 2015 istungil kiita heaks strateegiline investeering superkondensaatorite arendamise ja tootmisega tegelevas firmas Skeleton Technologies Group OÜ, omandades ettevõttes 10%lise osaluse. Vastavalt lepingule ja lähtudes asjaolust, et tehing ei ole Börsi reglemendi tähenduses oluline, siis osapooled tehingu väärtust ei avalikusta.
AS Harju Elekter näeb antud innovaatilise investeeringu atraktiivsust nii selle väärtuse kasvus kui ka ettevõtte võimalikus osalemises superkondensaatorite moodulsüsteemide arenduses, tootmises ning kasutamises elektrienergia juhtimis- ja lülitussüsteemides.

Superkondensaatorite turg on viimase 8 aasta jooksul kasvanud 30% aastas ning vastavad salvestus- ja lülituslahendused on fookuses nii energiaefektiivsuse- kui ka taastuvenergiaarendustes. Superkondensaatorid on keskkonnasõbralikud ja kuluefektiivsed energiasalvestid, mis on sobilikud ülisuurte energiakoguste salvestamiseks ning vallandamiseks lühikese aja jooksul. Superkondensaatorid võimaldavad üle miljoni laadimistsükli temperatuurivahemikus -40 C kuni + 65 C ning suudavad saavutada hetkvõimsusi üle 60 kW/kg, mis ületab akude võimsusi mitmekümnekordselt.

Skeleton alustas Eesti teadlaste poolt väljatöötatud patenteeritud superkondensaatorite tootmise arendamist 2009. aastal ja on jõudnud toodete osas tehnoloogilisele tasemele, mis võimaldab mahutada väiksematesse gabariitidesse oluliselt suuremat võimsust võrreldes turul pakutavate toodetega. Tehnoloogia on kaitstud 5 patendiperekonnaga, mis katavad kogu toote alates kasutatavatest materjalidest kuni tootmistehnoloogiani. Skeletoni kliendiportfellis on nii mitmed juhtivad autotööstuse ettevõtted, elektrienergia- ja taastuvenergia lahenduste arendajad kui ka Euroopa Kosmoseagentuur.


Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara