Leibur saab uued omanikud

ASi Leibur emaettevõtte Vaasan Group Oy omanik Lion Capital müüb oma osaluse Põhjamaade suurmate toiduettevõtete hulka kuuluvale Rootsi ühistule Lantmännen.

Lantmännenile kuulus seni umbes 8% Vaasani aktsiaid, kuid kõnealuse tehinguga saab ta endale kogu aktsiapaki, vahendas Vaasani pressiteade.
Pärast tehingu sõlmimist saab Vaasan Lantmänneni tütarettevõtte Lantmännen Unibake osaks. Lantmännen Unibake on esmatarbekaupade kauplustele ja toitlustusala klientidele külmutatud ja värskeid pagaritooteid valmistav rahvusvaheline pagaritööstusettevõte.

Vaasani ostmisega parendab Lantmännen Unibake oma kaubavalikut ning püüab paremat rahvusvahelist positsiooni, näiteks hapendatud leivatainast küpsetatud õhukeste kuivikute turul.

"Tehing lisab Vaasani ja Lantmänneni personalile ka rahvusvahelisi võimalusi. See on mõlemale ettevõttele uus ja põnev ajajärk,“ nentis Vaasani tegevjuht Esa Rautalinko.

„Ettevõtte ost-müük vastab meie strateegilisele eesmärgile parandada positsiooni Põhja-Euroopas,“ lisas Lantmänneni tegevjuht Per Olof Nyman.
Tehingu hinda pooled kokkuleppel ei avalikusta. Tehing sõlmitakse eeldatavasti tänavu aasta keskel.

Lantmännen on 32 000 Rootsi põllumehe omanduses ühistu, mis tegutseb üle 20 riigis. Ettevõtte käive on 33 mld Rootsi krooni ning nende palgal on üle 8000 inimese.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara