AS Balbiino tänavu palgakasvu ei planeeri

AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuhi Enel Kolgi sõnul püütakse hoida ettevõtte keskmist palka Eesti keskmise tasemel.

AS Balbiino selle aasta esimese nelja kuu keskmine töötasu oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga küll 9% suurem, kuid palgakasv oli peamiselt tingitud ettevõtte struktuurilistest muudatustest, mille käigus panustati oskusteabesse ning palgati juurde spetsialiste.

„Tugevat palgasurvet me ei tunneta. Osalised palgakorrektuurid viidi läbi 2013. aasta kevadel ning mõningatel astmetel jõustusid need tänavu jaanuaris. Personaliosakonna suurimaks väljakutseks on leida igal kevadel ligi 60 hooajatöölist, et ilusate suveilmade korral kõik jäätisesõbrad suu magusaks ja jahutust saaks,“ märkis Kolk ja lisas, et sel aastal ettevõte suurt palkade kasvu ei planeeri.

„Püüame lisaks palgale pöörata suurt tähelepanu töötajate individuaalse heaolu tõstmisele läbi ühisürituste, isiklike ja rahvatraditsioonist tulenevate tähtpäevade tähistamise ning sportimisvõimaluste. Näiteks oleme korraldanud ühiseid väljasõite saarele, külastanud koos peredega muuseume, teatreid jmt. Tööalaselt oleme võimaldanud teatud ametikohtade lõikes paindlikku töökorraldust,“ lisas Kolk.

Statistikaameti teatel tõusis tänavu esimeses kvartalis keskmine palk kõigil tegevusaladel. Tööstusuudised uurib tuntud tööstusfirmadelt, kui palju on nad palku tõstnud ning millised on ettevõtete töötajatele suunatud motivatsioonipaketid.


 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara