Kolmapäeval, 19. veebruaril avatakse Rakveres uus koostootmisjaam.
Rakvere linna tööstuse ajalugu ulatub aastasse 1794, mil alustati piirituse tootmisega. 19. veebruaril saab see olulise peatüki, sest Rakveres avatakse uus koostootmisjaam.
Kohalikul puiduhakkel töötava jaama võimsuseks on 10 MW soojust ja 1MW elektrit. Sellest piisab, et varustada soojusega Rakvere kaugküttevõrku ning katta Rakvere piiritusetehase soojavajadused.
Kokku ligi 4,4 miljonit eurot maksvat investeeringut otsustas 1,7 miljoni euroga toetada ka Eesti riik Keskkonnainvesteeringute Keskuse vahendusel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.