Nõo Lihatööstus ehitab 2 miljoniga uue tootmishoone

AS Nõo Lihatööstus alustas uue, 2000-ruutmeetrise tootmishoone ehitamist, mis läheb ettevõttele maksma 2 miljonit eurot ja mille tulemusena luuakse Nõo valda vähemalt 20 uut töökohta.

Nõo alevikku rajatavale tootmishoonele panid täna, 20. septembril nurgakivi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, Tartu maavanem Reno Laidre, Nõo vallavanem Rain Sangernebo ja AS Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustük.
 
Toomas Kruustüki sõnul on uut tootmishoonet vaja selleks, et tulla toime tarbijate kasvava nõudlusega nii Eestis kui eksporditurgudel.

“Uus hoone  suurendab Nõo Lihatööstuse tootmispinda 25%, tänu millele suudame kasvatada tootmis- ja ekspordimahtu viiendiku võrra ning laieneda pakendatud värske liha turusegmenti,” rääkis Kruustük. “Selleks loome ettevõttesse vähemalt 20 uut oskustöölise kohta. Kuigi uus tootmishoone valmib lõplikult järgmise aasta esimeses kvartalis, oleme juba alustanud värbamisega, et jõuaksime uusi kolleege põhjalikult koolitada.”


 
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi hinnangul seab tarbijate teadlikkus ja nõudlikkus tarbitava toidu kvaliteedi osas tööstuste ette üha uusi väljakutseid. „Nõo Lihatööstus on hea näide, sellest, kuidas ka väiksem tööstus võib turul suurtega edukalt konkureerida, kui suudab endale leida õige niði,“ sõnas Seeder. „Lihasektori tulevikku vaadates on oluline otsida senisest enam koostöövõimalusi Eesti tootjate ja tööstuste vahel, et üheskoos toota ja eksportida kõrgema lisandväärtusega kvaliteettooteid.“
 
Nõo vallavanem Rain Sangernebo avaldas lootust, et seekordne tootmispinna laiendus ja uute töökohtade loomine ei jää Nõo valla suurimale tööandjale viimaseks. “Augustis volikogu heakskiidu saanud detailplaneeringu järgi on praegu alustatud ehitus alles esimene osa nelja-etapilisest lihatööstuse laiendamiskavast,” ütles Sangernebo. “Selle kava elluviimisel saab AS Nõo Lihatööstusest mitte ainult Tartumaa, vaid kogu Lõuna-Eesti üks suuremaid tööandjaid.”
 
Uus tootmishoone võimaldab AS Nõo Lihatööstusel laieneda värske ja külmutatud liha turusegmentidesse, kus tarbimistrend on kasvav. Poole uue hoone pinnast moodustavad tootmisruumid ja külmlaod. 1000-ruutmeetrisele teisele korrusele ehitatakse ettevõtte töötajatele kaasaaegsed riietumis-, pesemis- ja puhkeruumid. Hoone maksumuseks kujuneb üle 2 miljoni euro. Kuna Euroopa Liidu struktuurfondide uus rahastamisperiood pole veel avanenud, kaetakse investeering ettevõtte omavahenditest ja SEBi laenuraha abil. Tootmishoone ehituse peatöövõtja on OÜ Ehitustrust LE.
 
1992. aastal asutatud AS Nõo Lihatööstus on Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatootja, kes ekspordib umbes 30% oma toodangust. Ettevõtte müüs eelmisel aastal 4504 tonni lihatooteid, mis on üle 10% enam kui aasta varem, käive kasvas rohkem kui 17% ligi 19 miljoni euroni.

 

Galerii

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara