Ville Jehe on Arengufondi nõukogu uus esimees

Eesti Arengufondi nõukogu valis neljapäeval toimunud korralisel koosolekul uueks esimeheks Ville Jehe.

Jehe hinnangul on Arengufondi peamiseks väljakutseks lähiajal tihedam koostöö erinevate riigi poolt ellu kutsutud sõsarorganisatsioonidega nagu EAS ja Kredex, ettevõtlusorganisatsioonidega nagu Teenusmajanduse Koda, Kaubandus- ja Tööstuskoda jt, ning peamiste partneritena majandusministeeriumi ja Riigikoguga.

“Samuti olen veendunud, et Eesti-suguses väikses ja dünaamilises riigis võiks kogemustega inimesed erasektorist ka riigi erinevates institutsioonides aktiivsemalt kaasa lüüa,” lisas Jehe.

Arengufondi nõukogu uue esimehe valimise vajadus tekkis seoses senise esimehe Alar Karise suundumisega tööle riigikontrolöri ametisse käesoleva aasta märtsis. Vahepealsel ajal täitis nõukogu esimehe ülesandeid nõukogu aseesimees Jaan Männik.

Ville Jehe on Arengufondi nõukogu liige alates käesoleva aasta maist. Eelnevalt on Ville Jehe käivitanud ja juhtinud mitmeid ettevõtteid ning on hetkel aktiivselt seotud Eesti Teenusmajanduse Koja juhtimisega. Aastatel 2008-2009 töötas Ville Jehe Eesti Arengufondi investeeringute ekspertkomitee liikmena.

Lisaks Ville Jehele kuuluvad Arengufondi nõukogusse Mart Einasto, Volli Kalm, Kaja Kallas, Andres Keevallik, Jürgen Ligi, Jaan Männik, Juhan Parts ja Mart Laar. Arengufondi nõukogu liikmed kinnitab ametisse Riigikogu.

Eesti Arengufond on Riigikogu poolt ellu kutsutud mõttekeskus ja riskikapitalifond, mille eesmärk on kasvatada ettevõtlikkust Eestis ning investeerida rahvusvahelisele turule suunatud innovaatilistesse Eesti ettevõtetesse. Arengufondil on suurim Eesti startup-ettevõtete investeerimisportfell 18 ettevõttega.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara