Märtsi lõpu seisuga on Eestis võrguga ühendatud taastuvenergia mikrotootjaid 16, esimese kvartali kokkuvõttes andsid nad võrku elektrit kokku 28 megavatt-tundi.
Enamus mikrotootjatest on toetuse saajate hulka lisandunud alates möödunud aasta teisest poolaastast.
Taastuvenergia toetust said mikrotootjad selle aasta esimese kvartali jooksul kokku 1520 eurot. Suurima kuise toetuse – 355 eurot – sai märtsikuus sajakilovatise tuuliku omanik. Väikseimaks toetussummaks oli 0,91 eurot, mille sai veebruaris ühe päikeseelektrijaama omanik.
16 mikrotootja tootmisseadmete koguvõimsus on 405 kilovatti. Päikeseelektrijaamu on nende hulgas 11, koguvõimsusega 69 kilovatti. Suurima päikeseelektrijaama võimsus on kümme kilovatti ja kõige väiksema võimsus 2,5 kilovatti. Päikeseelektrijaamade omanikud taotlesid aasta kolme esimese kuu jooksul toetust 5,7 megavatt-tunnile toodetud elektrile.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tuulest elektrit tootvaid mikrotootjaid on märtsikuu seisuga viis ja nende tootmisseadmete koguvõimsus on 336 kilovatti. Väikseima mikrotootja tuulik on kümnekilovatine ja suurimal 150kilovatine.
Mikrotootjana käsitletakse kuni 200kilovatise võimsusega elektrijaamu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.