Luba ületunde ja maksa nende eest ehk 6 kuuga kasumisse

Tuletõkke- ja turvauksi valmistava ettevõtte Saajose tegevjuht Jaan Allem viis kahjumis firma poolaastaga kasumisse ning kasvatas klientide rahulolu. Ühe nipina kasutas ta ületunde.

Allem võttis juhtimise üle ettevõtte jaoks raskel ajal, eelmise aasta juulis, kui Saajose poole aasta kahjum oli juba 142 000 eurot ning kaadrivoolavus aasta algusest 25%.

"Tegu oli erakorralise olukorraga, portfellis oli tohutult tellimusi, kaugelt üle võimete piiri. Miks need olid kokku ahmitud, ei oska ma seletada," märkis Allem.

Edasi tegutses Allem nagu näide Eliyahu M. Goldratti juhtimisraamatust "Eesmärk".

"See on täpselt see, mida me tegime: sorteerisime tellimused ning vaatasime, mida pooleliolevatest tellimustest saame kohe ära teha. Järgmine oluline samm, mida tegime, oli kliendi informeerimine tarneajast," rääkis Allem. "Tuleb rääkida ausalt ära, mitte vassida."

Kuna olukord oli kehv, siis ei julgenud keegi ka palkadest rääkida. "Minu küsimus oli, miks ei pandud inimesi tööle nii palju, kui nad tahavad - ja miks mitte neile siis ületöö eest rohkem maksta. Selle nimel, et tellimused valmis saada. Rääkisin töölistega ja nad olid kahe käega nõus rohkem palka saama," lausus Allem.

Milliseid soovitusi Allem andis, kuidas tööd efektiivsemaks muuta ning millistel põhjustel on soome ehitusettevõtja eesti omast parem, loe pikemalt tänasest Äripäevast. 

 

 

 

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara