Olle Horm: oluline, et kahjum vähenes

Käive küll langes, kuid oluline on, et suutsime kahjumit märkimisväärselt vähendada, ütles Atria Eesti tegevdirektor Olle Horm. 

"Oleme suutnud ettevõtet ja tooteportfelli oluliselt korrastada, kuigi palju tööd on muidugi veel teha,” selgitas Horm.

Tema sõnul müüsid paremini müüsid värske liha tooted ning trendi jätkumist loodetakse ka sellel aastal. "Kuna oleme Eestis suuruselt teine seakasvataja, mõjus positiivselt see, et eelmisel aastal oli seakasvatuse kasumlikkus parem kui eelnevatel aastatel,” lisas ta.

„Meil on vaja kasvatada mahte, mis  parandavad kestliku tegutsemise eelduseks olevat kasumlikkust,” sõnas Olle Horm. „Samas on lihaturu konkurents nii Eestis kui ka Baltimaades tervikuna äärmiselt tihe, mistõttu tarbijad ootavad väga kvaliteetseid, maitsvaid ja soodsaid tooteid. Kõigi nende omaduste ühendamine eeldab suuri oskusi ja õnne.”

Atria Eesti müügidirektor Meelis Laande tõi probleemina välja tooraine märkimisväärse kallinemise nii Eestis kui ka Euroopas. "Põhjamaades on tooraine kohati kallinenud kolmandiku võrra, mistõttu uute toodete turule toomist raskendab nende sunnitult kõrge hind,” lisas ta.

Atria Balticu müügikäive oli 2012. aastal 34,2 miljonit eurot, mis on miljon eurot vähem kui 2011. aastal. Võrreldes 2011. aastaga vähenes Atria Baltimaade kahjum 0,7 miljoni euro võrra. Atria Groupi käive kasvas möödunud aastal 1,34 miljardi euroni, kasum enne makse 18,9 miljoni euroni.

 

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara