Elektrituru avanemine on sedavõrd mastaapne projekt, et väljakutsed ja tagasilöögid on vältimatud, ütles Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink.
"Kahtlemata oli olulisimaks pingete allikaks teadmatus ehk teisisõnu küsimus, kui kõrgele tuleks meil latt seada. Kui palju kliente lepingu sõlmib? Milliseks kujuneb infosüsteemide koormus? Milliseid klienditeeninduskanaleid enim laiendada," ütles ta Eesti Energia kodulehel avaldatud intervjuus ettevõtte pressiesindajale.
"Prognoosisime, et kliendid sõlmivad meiega sel aastal ligi 135 000 lepingut. Selle prognoosiga panime julgelt kolmekordselt mööda," lisas Rink. Rohkem kui 350 000 uut lepingut on tulemus, millega katame ligi 50% Eesti tarbimiskohtadest, märkis ta.
Turuosaliste jaoks muutis tema kinnitusel ettevalmistusprotsessi keerukamaks see, et avatud elektrituru toimimist reguleeriv seadus kinnitati alles suvel – sisuliselt vaid paar kuud enne müügiperioodi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Üle ega ümber ei saa erimeelsustest fikseeritud hinnaga lepingute tingimuste üle. Elektrit lisas õhku ka asjaolu, et teised müüjad alustasid müüki märksa hiljem kui meie," selgitas Rink.
Inimeste suhtumine turu avanemisse on olnud kriitiline, sest ehkki turg avaneb ja konkurents on hoo sisse saanud, ootab kliente uuest aastast ees siiski hinnatõus, märkis ta Eesti Energia pressiesindajale antud intervjuus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.