AS Balbiino: kõige raskem on leida hooajalisi töötajaid

Jäätisetootja AS Balbiino tunnistab, et ettevõtte üheks suuremaks murekohaks on igal aastal hooajaliste töötajate leidmine.

„Meie suurim probleem on sesoonsusest tingitud suur tööjõu vajaduse erinevus. Igal kevadel taas 60 hooajalist töötajat leida on suur väljakutse ka tööpuuduse situatsioonis, kuna tööotsijad püüavad leida pikemaajalist töösuhet, kui meil pakkuda on. Tegemist on küll probleemiga, millega seisame silmitsi igal aastal, kuid sellele vaatamata nõuab alati tugevat pingutust,“ märkis ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

Positiivsema poole pealt on Balbiino selle aasta eduvõtmeks aga olnud 2011. aasta lõpus soetatud uus koorejäätiste tootmisliin, mis on vanast liinist kuni kolm korda võimsam. Investeering uude jäätiseliini küündis 2,5 miljoni euroni ning see võimaldab toota kuni 12 000 jäätist tunnis. Samas vajab uus ja võimas tootmisliin omakorda turgu, kuhu tooted suunata.

„2013 aasta märksõnaks on kindlasti eksport. Täna moodustab eksport Balbiino müügikäibest ligi 20%. Kindlad ja stabiilsed partnerid on meil Lätis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Iirimaal, lisaks oleme Balbiino koorejäätiseid saatnud nii sel kui eelneval aastal USAsse. Läbirääkimised on käimas ka sisenemaks mitmetele uutele turgudele, kuid enne lepingute sõlmimist ei tahaks neil pikemalt peatuda,“ selgitas Kolk.

Ta lisas, et sõltumata üldisest majanduse olukorrast armastavad inimesed ikka jäätist ning vaatamata hinnatundlikkuse kasvule eelistavad eestlased kvaliteetset koorejäätist.

„Tuginedes erinevatele nii meie majas kui väljaspool, nii Eestis kui lähiriikides tehtud analüüsidele prognoosime stabiilset mahtude kasvu ka lähiaastateks.“

Palgatõusu AS Balbiino aga järgmisel aastal ei kavanda. 

„Tunnetame teatavat survet palkade tõstmiseks, kuid hetkel me 2013. aastaks palkade tõstmist ei planeeri,“ lisas Kolk.

Seoses läheneva aastalõpuga uurib toostusuudised.ee tuntud ettevõtetelt, milliseks hindavad nad lõppevat aastat ning mida oodatakse järgmiselt aastalt.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara