Kreenholmi kaotanud tekstiilitööstusel läheb hästi

Kuigi Kreenholm on Eesti tekstiilisektorist lahkunud, suutsid teised ettevõtted oma mahtusid möödunud aastal kasvatada, millega ületati tekstiilitööstuse toodangumahus 2008. aasta tase, selgus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koostatud tekstiilisektori ülevaatest.

2011. aastal kasvasid tekstiilitööstuse tootmismahud 8% ja müügikasv kiirenes 11%. Peamiseks kasvumootoriks oli eksport, müük koduturule vähenes aga 5% võrra.

Ekspordi osatähtsus tekstiilitööstuse toodangu müügis on olnud kõrge ja 2011. aastal ulatus see 89%-ni. Seejuures on mõnevõrra muutunud tekstiilitööstuse tooteportfell. Lõppenud on puuvillase lõnga ja puuvillase riide tootmine, statistikast jäävad välja ka linase riide ning lõnga tootmine. Selle asemel on aga oluliselt suurenenud tekkide ja patjade tootmine. Viimased moodustasid mullu ka tekstiilitööstuse koguekspordist 70%. Peamised eksporditurud olid mullu Soome, Rootsi ja Prantsusmaa.

Palgakasv tekstiilitööstuses oli 2011. aastal riigi keskmisest kiirem ning palk tekstiilitööstuses tõusis 77%-ni riigi keskmisest palgast. Madalapalgaliste töökohtade arv järjest väheneb ning tööjõuefektiivsus suureneb.

Investeeringute maht tekstiilitööstuses jätkas langust ka 2011. aastal, vähenedes eelneva aastaga võrreldes ligi 15%. Enam kui pool investeeringutest tehti masinatesse ja seadmetesse ning 15% läks nii hoonete ja rajatiste soetamisse kui renoveerimisse.

Suurimad tekstiilitööstuse ettevõtted Eestis on AS Wendre, AS Toom Tekstiil, Hilding Anders Baltic AS, AS Mistra-Autex ja Qualitex AS.


Galerii

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara