Aastaks 2025 kolmveerand elektriliinidest maapealt kadunud

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kinnitas eile Riigikogus järelepärimistele vastates, et aastaks 2025 on 75% elektriliinidest viidud maa alla. Praegused võrgutasud lubavad igal aastal uuendada ligikaudu 1000 kilomeetrit liini.

Juhan Parts vastas Riigikogus keskerakondlaste esitatud järelepärimistele Eesti elektrivarustatusega kindluse kohta. Ministri sõnul ei ole Eesti elektrivarustuse kindluse peamiseks probleemiks mitte niivõrd elektrivõrgu vanus ja seisukord, vaid see, et 35% Eesti õhuliinidest läbib metsi ja tugev tuul murrab puid väljaspool liinikoridori. Pikaajalises perspektiivis on lahenduseks maakaabel ning puude okste osas tavalisest õhuliinist tunduvalt tugevam õhukaabel, ütles Parts.

„Jaotusvõrgu investeeringute osas kordan üle tõsiasja, et kogu tarbijate poolt võrgutasuna makstav raha läheb praegu võrkude hooldamiseks ja arendamiseks. Jaotusvõrgust pole dividende võetud“ kinnitas Parts. Tema väitel võimaldavad praegu kehtivad võrgutasud igal aastal uuendada ligikaudu 1000 kilomeetrit liini, millest enamiku moodustab maakaabel. Aastaks 2025 on liinidest ligikaudu 75% maa all ja võrk tänasest kordades ilmastikukindlam, lubas Parts.

Juhan Partsi teisi vastuseid elektrivarustatuse kindluse kohta esitatud järelpärimistele võib lugeda SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara