Saint-Gobain jagab innovaatiliste ideede eest 85 000 dollarit

Eluaseme- ja ehitusmaterjalide tootja Saint-Gobain kuulutas neljandat korda välja võistluse innovatsioonivõistluse Nova Innovatsioon, milles pakub innovaatiliste tootmisideede eest auhinnarahahaks kuni 85 000 dollarit.

Võistlus on alustavatele ettevõtetele üle maailma, kes tulevad välja uute innovaatiliste ideedega jätkusuutlike ehitusmaterjalide tootmiseks. Lisaks rahalisele auhinnale võib võistlusel osalemisest välja kujuneda ka partnerlussuhe Saint-Gobainiga.

Võistlust korraldab Saint-Gobain NOVA Välisettevõtete meeskond. NOVA Välisettevõtete meeskond, mis koosneb Saint-Gobain rahvusvahelistest esindajatest, kes otsivad ja hindavad alustavaid firmasid, leidmaks Saint-Gobainile uusi strateegilisi partnereid. Võitjad saavad võimaluse hakata tegema koostööd NOVA meeskonnaga, uurimaks erinevaid koostöövõimalusi Saint-Gobainiga valdkondades nagu litsentseerimine, tootmine või äripartnerluse kokkulepped, omakapitali investeering või ühisettevõtted.

Saint-Gobain Northboro Uuringute- ja arenduskeskuse ning NOVA Välisettevõtete osakonna direktor Rakesh Kapoor kinnitas, et firmad, kellel puuduvad piisavad turundamise võimalused, saavad NOVA Innovatsioonivõistlusel osalemisest hindamatuid eeliseid. „Alates 2006. aastast oleme investeerinud tosinasse alustavasse firmasse Euroopas ja Ameerika Ühendriikides.

AS Optimera Estonia ostudirektori Urmas Truusa sõnul võiks Eesti ettevõtetele olla oluline osaleda sellel võistlusel kolmel põhjusel. Esiteks, kui on olemas ka reaalne võimalus oma äritegevuse laiendamiseks, siis on lootus ikkagi silma jääda oma toodete, tehnoloogia, idee, kontseptsiooniga. Teiseks saadakse sellelt võistluselt olulist oskusteavet ja kogemust ekspordivõimaluste kohta. Kolmandaks aitab võistlusel osalemine luua Eestist pilti kui innovaatilisest ja hea ärikeskkonnaga riigist. „Me ei ole ainult allhankemaa. Meil on tehnilist ja
tehnoloogilist idee baasi,“ kinnitas Truusa.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara